    CDUJB16-20DM Cyl, Free Mount, Dbl Acting
    SKU CDUJB16-20DM
    Create a business account for discounted pricing and enhanced features!
    Click Here to Create Your Business Profile
    The CUJ miniature free mount series is a space saving compact cylinder. It is available in 4mm to 10mm bore sizes with stroke lengths up to 20mm for double acting and 10mm for single acting. Options include auto switch capabilities, double and single acting, mounting from 4 directions.