    MK2TB40TN-10R-M9PWSAPC Cylinder, Rotary Clamp
    SKU MK2TB40TN-10R-M9PWSAPC
    Create a business account for discounted pricing and enhanced features!
    Click Here to Create Your Business Profile
    Combining compact cylinder size and rotational capability, the MK2T cylinder is designed for heavy duty clamping applications, with an available integrated arm that swings out of the way when the cylinder is extended. 90 degrees clockwise or counter clockwise rotation is available, and clamping arms with adjustment screw are standard options. MK2T is available in 6 bore sizes from 20mm to 63mm and stokes from 10 mm to 50 mm