    CJ2KB16-45Z Cylinder, Air
    SKU CJ2KB16-45Z
    Create a business account for discounted pricing and enhanced features!
    Click Here to Create Your Business Profile
    Series CJ2K-Z double acting, non-rotating single rod, stainless steel tube, air cylinders are available in 10 and 16mm bore sizes with stroke lengths from 15mm to 200mm. Available in 7 mounting types for versatility. Optional features include port location and magnet for auto-switch capability. Pivot and rod end brackets can be ordered with the cylinder under one part number.